Üye Girişi / Üye Ol

Türkiye’de Güneş Enerji Panelleri içindeki Fotovoltaik Hücreleri Üreten Şirketler var mıdır? Varsa bunlar hangi firmalardır ve nerededir?

Merhaba,

Yüksek Lisans öğrencisiyim. Bir araştırma içindeyim. Güneş enerji panellerindeki fotovoltaik hücrelerin üretiminin Türkiye’de olup olmadığına bakacağım. Bunlar tamamen yerli mi yapılıyor yoksa parçalar ithal edilip montaj mı yapılıyor? Ayrıca dünya devleriyle işbirliği içinde mi onları incelerken, toplam ihracat ve ithalat durumlarına bakacağım.

İhtiyacım olan Türkiye’de Şirket/fabrika varsa hangileri fotovoltaik güneş hücrelerini üretiyor? (Panelerin satışı vs değil, doğrudan hücre üretimi)

Teşekkürler…

  • Nazife

    Merhabalar söylemiş olduğun parça muhtemelen ithal olabilir sungurlar kazan imalatçası sungurlar kazan doğu kaya yerli kauçuk ürnleri durumu mustafa süzer

    Toza havafan kanatı kırıkkalede üretiliyor
    Parçaların çoğu dışardan geliyor ama çalışmalar imalatın türkiyede olması yönünde bunları bir araştır kolay gelsin şimdilik.

  • mert

    Bildiğim kadarıyla csun firmasının adapazarında hücre üretim tesisi var ama sadece montaj hattı diye biliyorum, başkada yok geçenlerde bir montaj hattı kurulması için bir temel atma töreni atıldı, ama şimdilik başka yok.

× Teşekkürler

...

Your Answer has been added successfully, thanks for participating! Now refreshing this page...

Tartışmaya katıldığınız için teşekkürler, cevabınız yayınlanmıştır.