Üye Girişi / Üye Ol

Şu anda Hükümetin uyguladığı yenilenebilir enerji politikası hakiki çevreci bir politikamı yoksa Türkiye de bu konuya hassas belli halk kitlesini avutma politikasımı

2011 senesi için Alman Hükümeti sanayicisine ve vatandaşına sadece Fotovoltaik elektrik üretimi için 7GW lisans vermiştir (Ortalama fiyat 0,22 USD/kWh)  rüzgar, jeotermal ve HES ler buna dahil değildir.

Bizim hükümetimizin bahsettiği önümüzdeki 10 için kurulacak 660 MW kurulu güç yukarıdaki rakam karşısında çok komik bir rakamdır. Çıkan yenilenebilir enerji yasası laf olsun torba dolsun yasasıdır.

Size yukarıdaki tesbiti destekleyen aşağıdaki yazıyı sunuyorum:

Biz birinci safhada TÜBİTAK tarafından desteklenmiş ve başarıyla sonuçlandırılmış 100% Türkmalı ve Patentli CSP Sistemi (Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi) için,  ikinci safha TÜBİTAK projesi (1501 veya Eureka) elektrik üretimi  proje ortağı  arayışı içinde TÜBİTAK ile bitirilen proje dosyasını aşağıdaki Devlet ve Hükümet büyüklerinin direkt şahıslarına gönderdik.

1.) Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

2.) Sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan

3.) Sayın Bilim ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün

4.) Sayın Enerji bakanı Taner Yıldız.

5.) Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

ve kendileri böyle 100% Türkmalı elektrik üretim projesi için cevrelerindeki sanayicilerden proje ortağı bulma konusunda bize yardımcı olmalarını yazdık.

Dosyalar bu sene Nisan ayında gönderildi.

Sonuç:

Sayın Başbakanımızdan hiçbir cevap yok, Sayın Bilim ve Teknoloji Bakanımızdan hiçbir cevap yok.

Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Enerji Bakanına devretmiş Sayın Enerji Bakanımız Yenilenebilir Enerji Müdürüne devretmiş.

Sayın Enerji Müdürümüz bir cevap yazmış cevabın içeriği kısaca benim yorumumla şöyle, isteyenleri orjinal metnide gönderebilirm.

“Yoğunlaştırılmış Güneş enerjisi çok pahalı bir teknolojidir avrupalılar bu işi çözememiş böyle abuk sabuk işlerle uğraşmayın hemde TÜBİTAK tan destek almışsınız daha ne istiyorsunuz”

En güzel cevap Sayın Maliye bakanımızdan, bize projelerimizde başarılar diliyor. Bu cevapların hepsinin orjinalleri elimizdedir.

İlgilenenler www.solarux.com.tr adresinde projeyi görebilirler

Yorum sizlerin.

Yük. Mak. Müh.

Tufan Bayram

× Teşekkürler

...

Your Answer has been added successfully, thanks for participating! Now refreshing this page...

Tartışmaya katıldığınız için teşekkürler, cevabınız yayınlanmıştır.