Üye Girişi / Üye Ol

Lisanssız HES Başvurusu Hakkında

BİR BELEDİYEYE AİT ARITMA TESİSİNİN DRENAJI DEREYE AKMAKTADIR.DRENAJ BORUSU ÇIKIŞI İLE DERE YATAĞI ARASINA 10 KW LIK BİR LİSANSSIZ HES MÜRACAATINDA BULUNMAK İSTİYORUM.

BUNUN İÇİN BELEDİYEDEN İZİN ALMAM GEREKİR Mİ ? BELEDİYE BURADA İZİN VERME VEYA VERMEME MERCİSİ MİDİR ?

Cevaplar ( 1 )

 1. Lisanssız elektrik üretiminde başvurular bölgenizin dağıtım şirketine yapılmaktadır ve belediyeden izin gerekmez fakat santrali kuracağınız arsa belediyeninse o zaman ancak buraya bedeliye bu tesisi yapabilir, yani suyun kaynağının önemi yok, santralin kurulacağı yerin sizin olması gerekir.

  TIP: Use Markdown to format text! Yardım? Min 5 and max 30000 characters allowed! ERROR: Comment should be at least 5 and max 30000 characters long!
  İşleniyor...
 2. 15 Nisan 2015, | kuzgun80

  Öncelikle verdiğiniz bilği için teşekkur ederim.
  Yer hazineye ait bir kısmı da dsi alanı , benim aslında kafamdaki sorun şu ben bura için il özel idaresine hes projemi su kullanım hakkı için hazırlayıp başvuru yaptığımda belediyeden görüş sorulur mu , sorulur ise belediye müdahil olur mu? veya kendim kullanacağım deme hakkına sahip mi?
  Çünkü müracatlarda ilğili dağıtım şirketinden ve dsi den görüş alınıyor.Belediyeler siyasi kurumlar olduğundan bu projeden yarar saglayıp birilerine ısmarlama durumunda olabilir mi?

× Teşekkürler

...

Your Answer has been added successfully, thanks for participating! Now refreshing this page...

Tartışmaya katıldığınız için teşekkürler, cevabınız yayınlanmıştır.