Üye Girişi / Üye Ol

Güneş enerji santralinin avantajları hakkında?

1-) Şebekeye bağlı bir güneş enerji santrali, gündüz çalışırken, şebekede meydana gelen voltaj dalgalanmalarını aboneye yansıtır mı, etkilenir mi?

2-) Şebekede meydan gelecek bir arıza yüzünden aboneyi beslemeye devam etmesi nasıl mümkün olabilir?

  • erdogan

    bu sistemin nasıl kurulduğuyla ilgili bir durum. birinci durum için voltaj dalgalanmalarını yansıtmamak için regülatöre ihtiyaç var ki bu santral olmadan da çözülebilir, tabii sistemin büyüklüğü de maliyet konusunda önemli. ikincisi için, şebekede elektrik kesintisinin durması durumunda güneş panelinden depo edilen enerji kullanılabilir, bu sistem santral olmadığını düşündüğümüzde normal bir kesintisiz güç kaynağı kullanarak sağlanabilir, güneş panelinin kendisi bundan bağımsız olduğu söylenebilir..

  • salih polat

    1.Şebekeye bağlı bir güneş enerji santrali, gündüz çalışırken, şebekede meydana gelen voltaj dalgalanmalarını aynen taklit eder. cunku sebekeye bagli inverterler sebeke fazinin tetiklemesi ile calisirlar.

    2.Şebekede meydan gelecek bir arıza yüzünden aboneyi beslemeye devam etmesi tetiklenme kesileceginden mümkün degildir, zaten bu enerji dagitim sirketlerininde istemedigi bir durumdur.(adalanma). kurulu santralin verimliligini etkileyen onemli etkenlerden biride zaten sebeke guvenirligidir.

× Teşekkürler

...

Your Answer has been added successfully, thanks for participating! Now refreshing this page...

Tartışmaya katıldığınız için teşekkürler, cevabınız yayınlanmıştır.