Üye Girişi / Üye Ol

Evimin çatısına kurduğum GES’in mahsuplaşmasını şahıs yapamaz mı? Şirket kurmak şart mıdır?

Merhabalar
Evimin Catisina 14 kw lik (GES ) Günes elektrik sistemi kurdurdum.Gecen Mart ayindan itibaren benim sistem elektrik üretiyor.Kis aylarinda günlük 50 kw yaz aylarinda 70 kw üretiyor.Benim günlük tüketimim,
kis aylarinda daha fazla oluyor.Benim sorum ,Bagli oldugum elektrik dagitim sirketi ile (Aydem) bir türlü cözüm bulamadik.Bana her ay rapor ediyorlar kullandigim elektrik ve ürettigim elektrik.benim fazla ürettigim elektrigin bedelini 0.13 usd ödemeleri icin benim fatura edmemi istiyorlar.Ben emekli bir kisi olarak nasil fatura ederim? Sirket kurmami istiyorlar.Bir sirket kurmak yillik gideri en az 5000 TL.Oysa benim en fazla yapacagim yillik fatura 1500, yada 2000 TL. bu mahsuplasmanin bi yolu bi cözümü yokmu? Nasil mahsuplas
a bilirim

Cevaplar ( 2 )

  1. epdk nın bu konuda verdiği cevap: şahıs şirketi kurularak fatura kesilmesi gerekmektedir.

    TIP: Use Markdown to format text! Yardım? Min 5 and max 30000 characters allowed! ERROR: Comment should be at least 5 and max 30000 characters long!
    İşleniyor...
  2. hasan bey merhaba , ben de size bir soru sormak istiyorum … anladığım kadarıyla aylık elektrik tüketiminizi bedavaya getiriyorsunuz fakat ben bir şey sormak istiyorum …. siz herhangi bir vergi yada kesinti ödüyormusunuz … trt payı veya sistem kullanım vergisi gibi..

    TIP: Use Markdown to format text! Yardım? Min 5 and max 30000 characters allowed! ERROR: Comment should be at least 5 and max 30000 characters long!
    İşleniyor...
× Teşekkürler

...

Your Answer has been added successfully, thanks for participating! Now refreshing this page...

Tartışmaya katıldığınız için teşekkürler, cevabınız yayınlanmıştır.