Üye Girişi / Üye Ol

Adana’da güneş enerjisi santrali kurmak..

sa adanada benım ayrı ayrı yerlerde tarlalarım var toplamda 13 dönum .Ben buradakı tarlalarımı satıp güneş paneli santralı kurabılecegım bır bölüm arsa alıp güneş enerjı santralı kurmak ıstıyorum fakat güneş enerjı panellerinin kurulum aşamalarını bılmıyorum maliyeti vs işlemler nasıl oluyor bilgilendirirsenıniz sevinirim 05365167652

Cevaplar ( 1 )

 1. Hocam çok güzel anlatmışsınız ağzınıza sağlık.Tarlanın minimum büyüklüğü ne olmalıdır?(”Enerji nakil hattına yakın olmasında fayda vardır . Çünkü güneş tarlası ile bağlantı yapılacak nokta için nakil hattı maliyeti kilometre başına 60.000 TL yi buluyor.” )Yani 3 km uzaklıkta bile olsa 180.000 tl gibi bi miktar yine ödenecekmi ?
  (”Enerji dağıtım şirketi güneş tarlası başvurunuzun sonucunu size e-mail olarak gönderecektir. Ve trafo merkezinde lisanssız elektrik ile ilgili boşluk varsa , başvurunuzu onaylayacaktır , yoksa ret edecektir ve ilerleyen dönemlerde siz aynı evraklarla tekrar başvuru yapabilirsiniz.”) Lisanssız elektirik ile ilgili boşluktan kasıt başka bir santralin bulunmamasımı yada trafodaki elektiriğin yetertsiz olmasımı ?Ret edilince tüm işler boşa gitmez mi?
  Yap-işlet-devret modeli ile türk-alman-çin hangisi olursa firma ile anlaşma yaptıktan sonra tesisi onlar kuruyor işletmesini de onlar yapıyor ben sadece 10 yıl boyunca kar % ‘si alıyorum doğrumu ?
  Hiç gitmezse tarla hariç ortalama 20.000 tl gdiyor.Yatırım için iyi iş.

  TIP: Use Markdown to format text! Yardım? Min 5 and max 30000 characters allowed! ERROR: Comment should be at least 5 and max 30000 characters long!
  İşleniyor...
× Teşekkürler

...

Your Answer has been added successfully, thanks for participating! Now refreshing this page...

Tartışmaya katıldığınız için teşekkürler, cevabınız yayınlanmıştır.